
Uprzejmie informujemy, iż od 1 do 10 czerwca 2026 roku odbywać się będzie rekrutacja uzupełniajaca na wolne miejsca w przedszkolu. Rekrutacja uzupełniająca odbywa się na takich samych zasadach co rekrutacja podstawowa. Wniosek należy wypełnić drogą elektroniczną, poprzez stronę www.gminawolsztyn.przedszkola.vnabor.pl
Wniosek należy wydrukować, podpisać i wraz z załącznikami złożyć do przedszkola pierwszego wyboru najpóźniej do dnia 10 czerwca 2026 roku.
z poważaniem Ewa Ratajczak

1 czerwca br., z okazji Dnia Dziecka, nasze przedszkole odwiedził Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty Pan Marcin Tajchert. Pan Dyrektor przybył do przedszkola z dużą księgą i przeczytał dzieciom legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz bajki „Czerwony Kapturek” i „Pinokio”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Spotkanie było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, pobudzania wyobraźni oraz wspólnego przeżywania literackich przygód. W podziękowaniu za wizytę i wspólnie spędzony czas dzieci przygotowały dla Pana Dyrektora niespodziankę – zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły kwiaty i podziękowanie. Ten miły gest wywołał wiele uśmiechów i był pięknym zwieńczeniem spotkania. Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi za poświęcony czas, życzliwość oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Było to wyjątkowe spotkanie, które sprawiło dzieciom wiele radości i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. /Koordynator mgr Ewelina Wieczorek/
Wycieczka z okazji Dnia Dziecka, która miała miejsce 29 maja do Karczmy Taberskiej w Janowcu była pełna radości i niezapomnianych atrakcji. Dzieci miały okazję własnoręcznie wypiekać ekologiczne ciasteczka, zwiedzić mini zoo oraz teren agroturystyczny. Dużą frajdę sprawiła również zabawa na placu zabaw znajdującym się na terenie karczmy. Atrakcją wyjazdu były także gry i zabawy prowadzone przez ciocię Jolę, która zadbała o świetną atmosferę i dobry humor wszystkich uczestników. Po dniu pełnym wrażeń dzieci mogły zjeść pyszny, tradycyjny obiad – aromatyczną pomidorówkę oraz naleśniki. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu radosnych chwil, była doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz poznawania uroków wiejskiego życia.

27 maja br. dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych – Krasnale oraz Mądre Sowy – uczestniczyły w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie. Celem wyjścia było poznanie pracy strażaków oraz poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa.
Podczas wizyty dzieci miały okazję zwiedzić strażnicę, obejrzeć wozy strażackie i specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Strażacy w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej codziennej służbie, prezentując wyposażenie oraz zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia.
Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści strażaków, zadawały wiele pytań, chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Wizyta była nie tylko bardzo atrakcyjna, ale również pouczająca. Dzieci utrwaliły numery alarmowe oraz dowiedziały się, jak należy zachować się w przypadku pożaru lub innego niebezpieczeństwa.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Serdecznie dziękujemy strażakom za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas oraz interesującą lekcję bezpieczeństwa.

W dniu 25 maja 2026 r. w naszym Przedszkolu odbyła się realizacja projektu „Czytanie na polanie”. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ odwiedził nas pan Burmistrz Dominik Tomiak. Spotkanie odbyło się na przedszkolnym placu zabaw, gdzie dzieci, siedząc wygodnie na kocykach, z ogromnym zainteresowaniem słuchały bajki pt. „Kopciuszek”, czytanej przez Pana Burmistrza. Po wspólnym czytaniu przedszkolaki miały możliwość samodzielnego przeglądania i czytania książeczek pochodzących z naszej przedszkolnej biblioteczki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze, promując wśród dzieci zamiłowanie do książek, rozwijanie wyobraźni oraz wspólne spędzanie czasu z literaturą.
/Koordynator projektu mgr Ewelina Wieczorek/
23 maja na Skansenie odbył się festyn rodzinny, który jak co roku poprowadziła firma „Fabryka Zabawy”. Na uczestników czekało wiele atrakcji i smakołyków. W trakcie wydarzenia można było poczęstować się słodkościami z kawiarenki, zjeść pyszne lody, watę cukrową oraz popcorn. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warkoczyki i tatuaże dla dzieci. Jedną z głównych atrakcji był występ dzieci przygotowany z okazji Dnia Mamy i Taty. Ogromne emocje i uśmiechy wywołało również przedstawienie przygotowane przez rodziców dla dzieci pt. „Kaczka Dziwaczka”. Festyn przebiegł w radosnej i rodzinnej atmosferze, dostarczając wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych chwil.